Alle Advanced

Følgende personer holder ISTQB ADVANCED LEVEL sertifikater (CTAL). De er enten medlemmer i Norwegian Testing Board, eller har fått sine sertifikater etter kurs holdt av norske instruktører eller etter eksamen arrangert av Norwegian Testing Board.

(TM=Test Manager, TA=Test Analyst, TTA=Technical Test Analyst, FA=Full core Advanced)

Norge

  • Hans Schaefer (FA), Software Test Consulting, Osterøy
  • Monika Stöcklein-Olsen (FA), Helse-Vest IKT, Bergen
  • Skule Johansen (FA), Kantega AS, Trondheim
  • Hilde Nielsen (TM, TA), Kantega AS, Trondheim
  • Ingunn Jordal (FA),  Tieto AS, Oslo
  • Jürgen Richter (TM), Ahus, Fjellhamar
  • Monique Prüss (FA), Kantega AS, Trondheim
  • Christina Strømblad (TM), Trygvesta AS, Bergen
  • Dagny Gran Pedersen (TM, TA), Bergen
  • Lars Opedal (TM), Innovit AS, Bergen
  • Karin Ingvaldsen (TM), Innovit AS, Bergen
  • Dasja Sandsleth (TM), Accenture, Oslo
  • Olav Resser (TM), Accenture, Oslo … og flere fra Accenture
  • Odd Arne Bjørklund (TM), Validate AS, Oslo
  • Lillann Henriksen Solberg (TM), Statens vegvesen, Bergen
  • Aud Jorun Forbord (TM), Kantega AS, Trondheim
  • Kari Ulseth (TM), Matiq AS, Trondheim
  • Anette Thornquist (TM), CSC, Bergen
  • Hege Marlen Øy (TM), itema AS, Trondheim
  • Ernst von Düring (TM, TA), Oslo
  • Håvard Kommedal (TM), Evry DnBNor, Stavanger
  • Roger Karlsen (TA),  RK Consulting, Oslo
  • Britt Haavaldsen (TA),  Excense AS, Oslo
  • Inger Krabbestig (TM, TA),  Bergen
  • Anna Nysetvold (TM), Acando AS, Trondheim
  • Håvard Brøtan (TA),  Powel AS, Trondheim
  • Marianne Rynning (TA),  Skatteetaten, Oslo
  • Lena Kleven (TM), Oslo
  • Tommy Lindberg (TM), Oslo
  • Gunnar Stensby (TM), Edisys, Oslo
  • Kjell Karlsen (TM), Norsk Tipping, Hamar
  • Ghassan Doghman (TM), Oslo
  • Ivar Johan Larsen (TM), Matiq AS, Stavanger
  • Else Høiem (TM), Kantega AS, Trondheim
  • Øystein Sekse Øie (TM), Kantega AS, Trondheim
  • Erlend Åsmul (TM, TA), Sopra Steria, Oslo
  • Anne-Marie Andenæs (FA), Politiet, Oslo
  • Inger Lien Krabbestig (TA), DNB, Bergen
  • Arne Christian Sandsmark (TM), Telenor, Oslo
  • Rolf Barbakken (TM), Bekk Consulting AS, Oslo
  • Thorunn Øymoen (TM), Devoteam daVinci, Oslo
  • Lene Rødmyr (TM), Evry DnBNor, Oslo
  • Eyolf Bratvold (TM), Matiq AS, Trondheim
  • Rune Pettersen (TM), Tieto AS, Oslo
  • Marie Kalve (TM), Steria AS, Holmestrand
  • Ole Einar Arntzen (TM), Kråkerøy
  • Anne Line Borheim Langfeldt (TM), Oslo
  • Astrid Bendiksen (TM), Oslo
  • Anne Nytroen (TM), Oslo
  • Siw Borgersen (TM), Oslo
  • Lars Trømborg (TM), Oslo
  • Ole Fingal Harbek (TM), Oslo
  • Stine S. Lundekvam (TM), DNB, Oslo
  • Hans Steller (TM), Jemdata AS, Oslo
  • Åse Therese Gisholt (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Kent Rune Klungerbo (TM), EDB Business Partner Norge AS, Trondheim
  • Wenche Blåsmo (TM), EDB Business Partner Norge AS, Trondheim
  • Espen Bunes Gustavsen (TM), SpareBank1 Livsforsikring AS, Oslo
  • Per Erik Røhr (TM)
  • Tor Walle (FA), National Oilwell Varco, Kristiansand
  • Tor Henning Post (FA), Grimstad
  • Trond Kvarenes (TTA), Egde Consulting, Grimstad
  • Hilde Fjørtoft Karlstad (TM), Visma Software AS
  • Christian Brødsjø (TM), Computas, Oslo
  • Ummear Khan (TM), Computas, Oslo
  • Kristen Førrisdahl (TM), Visma Software AS
  • Anita Felicia Johansen (TM), Brønnøysund
  • Anne Risbakk (TM, TA), Brønnøysund
  • Andre Carvalho de Matos (TA), Grimstad
  • David Catanho (TM), Grimstad
  • Jan Terje Tønnesen (TM, TA), Grimstad
  • Jørgen Ødegaard-Jensen (FA), Egde Consulting, Grimstad
  • Morten Skarseth Stålesen (TM), Grimstad
  • Rolf Hansen (TM), Grimstad
  • Yang Wu (TM, TA), Grimstad
  • Dag Halldal (TA), Nets, Oslo
  • Atle Syversen (TM), Capgemini Norge, Fredrikstad
  • Per Kristian Tomt (TM), Grimstad
  • Thomas Buksholt (TM), Grimstad
  • Aleksander Albertsen (TTA), Grimstad
  • Erling Larssen (TM), Haslum
  • Ina M. Espås (TM), Knowit Quality Management, Bergen
  • Karianne Vabø Svarthol (TM), Statens vegvesen Vegdirektoratet, Bergen
  • Lars Gjerstad (TM), Bergen
  • Sukhbir Kaur Marwaha (TM), Bergen
  • Jon David Høyland (TM), Norsk Tipping AS, Hamar
  • Vidar Wilhelmsen, (TM), Grimstad
  • Jørgen Austvik (FA), Microsoft, Trondheim
  • Egil Gullbekkhei, (FA), Ciber, Oslo
  • Bjørnar Henriksen, (TM, TA), Egde Consulting, Grimstad
  • Chelliah Nageswaran, (TM, TA), Grimstad
  • Morten Zernichow, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Lauritz Møllersen, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Haakon Yri, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Øyvind Utby, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Keyhan Farahaninia, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Ove Nielsen, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Ashfaq Ahmed, (TM), Visma Software International AS, Oslo
  • Ali M. Khan, (TM), Visma Software International AS, Oslo
  • Mili Orucevic, (TM), Visma, Oslo
  • Mari H. Fuglem, (TM), Kantega, Trondheim
  • Øyvind Woll, (TM), Vivento AS, Nittedal
  • Morten Bosseng (TM), Vivento AS, Åsgårdstrand
  • Mattias Norin, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Victoria Bjertnes, (TM), SOCO Norge AS, Oslo
  • Mona Tran (TM), Computas, Oslo
  • Lars Vegard, (TM), Miles, Oslo
  • Nina Sofi Jobsen (TM), KLP Skadeforsikring AS, Oslo
  • Mette Sendstad (TM), Mesan AS, Oslo
  • Camilla Tveter (TM), Oslo
  • Kaare Kristian Lilleng (TM, TA), Lørenskog
  • Edgeir Nordlie (TM), Mesan AS, Oslo
  • John Einar Johansen (FA), Egde Consulting AS, Grimstad
  • Siw Borgersen (FA), SpareBank 1 Banksamarbeidet DA, Oslo
  • Sukanthini Steffensen (TM, TTA), EVRY, Bergen
  • Samuel Trevena (TTA), Helse-Vest IKT, Stavanger
  • Gaute Kristiansen (TM, TA), Oslo
  • Even Simonsen (TM), Egde Consulting, Grimstad
  • Thomas Brossamain (TM), Egde Consulting, Grimstad
  • Mikkel Holen (TM), Egde Consulting, Grimstad
  • Divya Keyur Sheth (TM), Lemontree AS
  • Anders Johnsson (FA), SpareBank 1 Banksamarbeidet DA, Oslo
  • Liv Vilde Fredhall (TA), Lindorff AS, Røyken
  • Arve Berg (TM), Raudsand
  • Åshild Apalset (TA), Kongsberg
  • André Cordazzo Brunelli (TM), DNV GL, Trondheim
  • Carl Johnson (FA), SOCO Norge AS, Oslo
  • Kim Michael Jensen (TM),  Computas AS, Oslo
  • Line Hafsahl Johansen, Computas AS, Oslo
  • Olav Hjortås (TA), Unicus AS, Oslo
  • og flere…

Sverige

  • Jesper Högberg, (FA), Diversify, Stockholm
  • Cecilia Hansson (TM), Volvo CE, Eskilstuna
  • Frida Larsson (TM), QA Manager in Digital Route AB, Göteborg
  • Folke Bilare (TM), Bilare Consulting
  • Fredrik Nilsson (TM), Axis Communications AB, Lund
  • Jaime Gomez (TM), Axis Communications AB, Lund
  • Jesper Högberg (FA), Objektfabriken, Stockholm
  • Johan Sandstig (TM, TA), Ericsson AB, Göteborg
  • Lars Wahlberg (TM), Cinnober, Stockholm
  • Lisa Melin (TM), Guide Consulting, Göteborg
  • Mikael Adenmark (TM), Scania CV AB, Södertälje
  • Mikael Strøm (TA), Guide Consulting, Göteborg
  • Niklas Gissberg (TM, TA), Guide Consulting, Göteborg
  • Pamela Axelsson (TA), Ericsson AB, Göteborg
  • Per Levin (TM), Nasdaq OMX Technology AB, Stockholm
  • Petter Wall (TA), Ericsson Microwave, Göteborg
  • Yvonne Flink (TA), Guide Consulting, Göteborg
  • Kerstin Hansson, (TM), Skandia Norden IT, Stockholm
  • Erik Andersson, (TM), Axis Communications AS, Lund
  • Jan-Olof Westermark, (TM), Imano AB, Falun
  • Victoria Feldhusen, (TM)
  • Johan Sundell, (TM), Visma Software AS, Malmö
  • Fath Bror Haq Hansson (TM), Malmø
  • Raluca Madina Popescu (Test Manager), Oslo

og 9 personer til (Test Manager)
og 3 personer til i Gøteborg (Test Analyst)

Finland

  • Penelope Donner (TM), Accenture, Helsinki

Island

  • Anna Soffía Gunnlaugsdóttir (TM), Reykjavik
  • Benjamín Jónsson Wheat (TM), Kögun hf, Reykjavik
  • Brynja Kristjánsdóttir (TM), Reykjavík
  • Guðrún Hannesardóttir (TM), Calidris, Reykjavik
  • Johan Jonsson (TM), Reykjavik
  • Ragnheiður Ýr Grétarsdóttir (TM), Reykjavik
  • Þórir Már Jónsson (TM), Reykjavik
  • Hildur Jónsdóttir (TM), Reykjavik
  • Edda Rós Þorsteinsdóttir (TM), Akureyri (Probably the Northernmost Certified Advanced Test Manager in the world)
  • Gudrun Jona Jonsdottir (TM), Reiknistofa bankanna, Reykjavik

Kina

Syv medlemmer av Chinese Testing Board (Test Manager):

  • Liu Qin, Tong Ji Univeristy, Shanghai
  • Liu Xiao Yin, CEPREI Certification Body, Guangzhou
  • Li Hua Bei, CEPREI Certification Body, Guangzhou
  • Zheng En Qiang, Shanghai
  • Cao Pei, imbus, Shanghai
  • Ma Jun Fei, IBM, Shanghai
  • Chai A Feng, Tianjin Software Testing Center, Tianjin

og 28 flere personer fra HP, Siemens and imbus

Romania

  • Diana Secman (TM)

Om det er endring i dine opplysninger vennligst meld dette til webredaktør.